27 października 2017 r., w kolejną rocznicę urodzin patrona, społeczność Szkoły Podstawowej im. W. Chotomskiej w Łagowie obchodziła swoje święto. Tradycyjnie w tym dniu przyjęto do braci uczniowskiej nowych uczniów, dokonując symbolicznego pasowania pierwszoklasistów na uczniów.

W tym szczególnym dniu radość i podniosła atmosfera mieszały się ze smutkiem i zadumą, bo było to pierwsze Święto Szkoły bez naszej patronki. Pani Wanda Chotomska zmarła 2 sierpnia br. w Warszawie.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: zastępca wójta Gminy Zgorzelec – pan Marek Wolanin, ksiądz kanonik Stanisław Polonis – proboszcz parafii św. Antoniego w Łagowie, radni Gminy Zgorzelec – pani Grażyna Liszka i pan Piotr Kuśta oraz przewodnicząca Rady Rodziców – pani Dorota Burda i jej zastępca – pani Barbara Konieczna oraz licznie przybyli rodzice uczniów.

Część oficjalną uroczystości rozpoczął występ szkolnego koła teatralnego, które zaprezentowało inscenizację wiersza W. Chotomskiej „Dziura w moście”. Następnie uczniowie klasy I zaprezentowali swój program artystyczny, w czasie którego popisali się sporą wiedzą o Polsce i umiejętnościami artystycznymi. W zadziwienie wprawił wszystkich Filip Sawicki swoim świetnym wykonaniem akompaniamentu na akordeonie.

Uroczystego aktu pasowania pierwszoklasistów na uczniów dokonała dyrektor szkoły. Pierwszą część uroczystości zakończyły wystąpienia gości, życzenia i gratulacje.

Kiedy pierwszoklasiści zabrali swoich gości i rodziców na słodki poczęstunek, uczniowie z oddziałów przedszkolnych i klas starszych podczas zabaw, quizów i konkursów pogłębiali swoją wiedzę o patronce i jej twórczości.

Kolejne Święto Szkoły przeszło do historii. W tym miejscu składamy podziękowania wszystkim, którzy pomogli je nam zorganizować i przeprowadzić.

Źródło: www.gmina.zgorzelec.pl


Licznik

© 2009-2024 by GPIUTMD

Łagów na mapie