15 listopada br. na długo pozostanie w pamięci dzieci z oddziału przedszkolnego 0A Szkoły Podstawowej im. W. Chotomskiej w Łagowie. Tego dnia bowiem odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka trzy i czterolatków uczęszczających od września do nowo otwartego w szkole oddziału przedszkolnego dla maluchów.

Dzieci w tym ważnym dniu wsparli swoją obecnością zaproszeni na uroczystość goście: Piotr Machaj – Wójt Gminy Zgorzelec, Małgorzata Dzięcielska – Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji, radni Gminy Zgorzelec – Grażyna Liszka i Piotr Kuśta, Dorota Burda – przewodnicząca Rady Rodziców oraz bardzo licznie przybyli rodzice i bliscy przedszkolaków.

Po uroczystym wprowadzeniu flagi narodowej i odśpiewaniu hymnu szkoły dzieci przedstawiły krótką część artystyczną, w której zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód na to, jak już dużo potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej dzieci przyrzekły: „zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pań i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem”, a następnie dyrektor szkoły uroczyście pasowała każde dziecko na przedszkolaka.

Świadkami przyjęcia maluchów do szkolnej społeczności byli ich starsi koledzy, którzy zawsze entuzjastycznie reagują na ich popisy na scenie, a no co dzień otaczają serdeczną opieką.

Całą uroczystość przygotowała wychowawczyni oddziału przedszkolnego 0A pani Natalia Krukowska.

Foto 01
Foto 02
Foto 03

Źródło: www.gmina.zgorzelec.pl


Licznik

© 2009-2024 by GPIUTMD

Łagów na mapie