W Łagowskim Obiekcie Sportowym ŁOŚ od dwóch sezonów organizowane są cykliczne zajęcia z jazdy figurowej na lodzie. Aktualnie prowadzi je Karolina Dąbrowa. Jest absolwentką studiów wyższych Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku wychowanie fizyczne z uzyskanym tytułem magistra. Jest osobą z wieloletnim doświadczeniem jako łyżwiarka figurowa.

Posiada uprawnienia instruktora rekreacji w łyżwiarstwie powszechnym, a także obecnie prowadzi zajęcia na łyżwach oraz rolkach figurowych w Klubie Axel Wrocław.

Zajęcia z łyżwiarstwa figurowego odbywać się będą przez cały sezon zimowy, w każdy wtorek od godziny 17:30. W treningach uczestniczą dwie grupy, każda na lodzie przebywa przez 45minut.

Łyżwiarstwo figurowe, to zimowa dyscyplina sportu, polegająca na jeździe na łyżwach oraz wykonywaniu dodatkowych elementów: skoków, piruetów, kroków, spiral oraz podnoszeń. Często łączy się je w sekwencje i kombinacje. Jest to sport podobny do gimnastyki artystycznej, więc wymaga również zdolności tanecznych, poczucia rytmu, dobrej giętkości ciała oraz koordynacji ruchów.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia wszystkie dzieci, które ukończyły 5 rok życia, młodzież oraz dorosłych z podstawowymi umiejętnościami poruszania się na lodzie m.in. jazdą w przód ze zmianą kierunku oraz w tył. Zapraszamy osoby, które chciałyby poszerzyć swoje umiejętności w zakresie jazdy figurowej ucząc się elementów łyżwiarskich urozmaiconych również poprzez gry i zabawy oraz rekreację. Dużo nauki, dużo zabawy.

Źródło: www.gmina.zgorzelec.pl

Licznik

© 2009-2024 by GPIUTMD

Łagów na mapie